Jakie wzory tapet są obecnie najmodniejsze?

Moda na tapety wróciła na dobre. Architekci wnętrz bardzo często wykorzystują je w swoich aranżacjach. Warto dowiedzieć się, które wzory są obecnie najmodniejsze i jakie rozwiązania cieszą się największą popularnością.

Tapety – modne i ponadczasowe

Do trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz warto podchodzić podobnie jak do mody w zakresie ubrań. Po pierwsze, sezonowe trendy warto traktować jako inspirację, ciekawy powiew świeżości, który jednak zawsze powinien zostać dostosowany do indywidualnego gustu i upodobań. Modne jest przede wszystkim to, co funkcjonalne i z czym czujemy się dobrze. Projektując wnętrze, modę warto traktować więc jako narzędzie, które umożliwi nam stworzenie czegoś unikalnego, wyjątkowego i niepowtarzalnego.

Wśród nowoczesnych tapet ściennych dominują geometryczne wzory, ale delikatne motywy kwiatowe czy orientalne również świetnie się sprawdzają we współczesnych mieszkaniach. Obecnie coraz częściej poszukiwane są tapety w stylu retro, pionowe i poziome pasy, a także fototapety, tworzone na indywidualne zamówienie.

Architekci wnętrz bardzo często szukają również inspiracji w tapetach z lat 50. i 60. Nowoczesne tapety stylizowane na te sprzed kilkudziesięciu lat są jednak najczęściej bardzo subtelne i stonowane. Jasne, neonowe barwy zostały zastąpione przez gustowne pastele. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszą się tapety imitujące naturalne drewno, cegłę, beton, kamienie. Bardzo często stosowane są w minimalistycznych wnętrzach jako przełamanie oszczędnego stylu.

Oprócz tapet coraz częściej stosowana jest sztukateria, głównie w postaci listew przypodłogowych lub gzymsów czy paneli ściennych. W ten sposób można uzyskać w aranżacji efekt glamour, nawiązujący do wystroju wnętrz inspirowanych stylem amerykańskim czy klasycznym.

Oprócz wzorów i kolorów, architekci wnętrz coraz większą uwagę zwracają również na fakturę tapet. Faktura może być chropowata, gładka, niejednorodna lub wypukła. Bardzo często to właśnie dzięki niej można stworzyć wyjątkowy efekt wizualny na ścianie i całkowicie odmienić dotychczasowy wizerunek wnętrza.

Chętnie pomogę w wyborze. Zadzwoń!

+48 530 444 405
sklep@e-interior.pl

Pon - Pt: 09:00 - 18:00
Sob: 09:00 - 15:00


INTERIOR - sztukateria, wnętrza
Walerego Sławka 25,
30-663 Kraków