Listwy przypodłogowe

Chyba nie ma w dzisiejszych czasach wnętrza, w którym nie ma choć jednego pomieszczenia, w którym znajdziemy listwy przypodłogowe. Ich rola jest wieloraka, ale podstawowa to połączenie ściany z podłogą bo ciężko w inny sposób uzyskać estetyczne połączenie tych dwóch płaszczyzn. Podłogi drewniane czy drewnopodobne wymagają dylatacji więc powstałe szczeliny najprościej przysłonić listwą odpowiedniej grubości. Tu zakres jaki oferują producenci jest szeroki, podobnie jak i z wysokością.

Marka
Styl
Przeznaczenie
Termin realizacji
Materiał

Styl swobodnie możemy dopasować do panującego w naszym domu, możemy znaleźć minimalistyczne, bardzo dyskretne, ale i takie, które zamaskują co trzeba ale będą też elegancką dekoracją wnętrza. Listwy przypodłogowe jednak odpowiednio dobrane mogą spełnić inne funkcje. Mogą ukryć przewody elektryczne, mogą również posłużyć jako nośnik dyskretnego oświetlenia. Co istotne, materiały, z jakich listwy są wykonane są odporne na wilgoć więc możemy je również zamontować w łazience. Natomiast jeśli nie chcemy by listwa odznaczała się kolorystycznie to większość z nich możemy potraktować farbą jaką mamy pomalowane ściany. 

Listwy przypodłogowe w Krakowie, które idealnie komponują się z aranżacją

Prawidłowo wykonana podłoga wymaga zastosowania tzw. dylatacji, którą można ukryć z pomocą wysokiej jakości listew. Nie jest to ich jedyna funkcja – listwy podłogowe Kraków chronią dolną część ściany przed zabrudzeniami, wilgocią mogącą wniknąć podczas mycia podłóg i uszkodzeniami. Są także ważną kwestią estetyczną – ukrywają nie tylko fragmenty podłogi, ale także przewody i kable, ciesząc oko pięknym wyglądem, który podkreśla stylistykę pomieszczeń. W naszym sklepie czekają na ciebie listwy przypodłogowe Mardom Decor, Krome i wielu innych, cenionych producentów, które różnią się wieloma detalami. Czytaj dalej, a łatwiej wybierzesz najlepszy z dostępnych produktów.

Wysokiej jakości listwy podłogowe w mieście Kraków z możliwością zmiany koloru

Dostępne w naszym sklepie listwy przypodłogowe Orac Decor w Krakowie są produkowane z poliuretanu lub polimerów, które posiadają własne nazwy w zależności od producenta. Dzięki temu produkty są trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne i doskonale prezentują się w zestawieniu z nowoczesnym, jak i klasycznym wyposażeniem. Wybrane modele są wykonane z duropolimeru, zabezpieczone przed wpływem promieniowania UV i odporne na urazy. Są odporne na pleśń, grzyb i inne drobnoustroje, przez lata wyglądając doskonale. Część produktów może posiadać matowe lub satynowe wykończenie, są także lakierowane i gotowe do montażu. Większość listew jest dostępna w białym, uniwersalnym kolorze, jednak zdarzają się także produkty o ciekawej powłoce imitującej aluminium. Listwy podłogowe Krome w Krakowie można także pomalować i wzbogacić różnymi technikami zdobniczymi, dopasowując je do wnętrza. Mocuje się je zwykle z pomocą dedykowanych klejów montażowych, docinając elementy na wymiar.

Jak dopasować listwy przypodłogowe z Krakowa do stylistyki wnętrz?

Wysokie listwy podłogowe Creativa by Cezar w Krakowie będą doskonale komponowały się z jasnymi posadzkami, a modele niskie z ciemnymi. Najniższe produkty mają wysokość ok. 4-6 cm, a najwyższe od 10 cm w górę. W pomieszczeniach o standardowej wielkości dobrze prezentują się listwy o wysokości 6 do 8 cm. Częstym zabiegiem jest dopasowywanie ich do posadzki lub do ścian, powiększając w ten sposób przestrzeń. Do posadzek ceramicznych i z kamienia najlepiej pasują modele z wykończeniem imitującym aluminium/inox. Co ze wzorem?

Do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych najlepiej wybrać listwy przypodłogowe Krome z Krakowa proste, z lekkim fazowaniem lub zupełnie ich pozbawione, które podkreślą pozostałe elementy wyposażenia. Jeśli urządzasz dom w stylu klasycznym, prowansalskim lub glamour, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na modele z wyrazistym profilem i ciekawym wzorem, które będą podkreślały upodobanie do zdobniczych detali.

Nie jesteś pewien co wybrać? Obejrzyj jeszcze raz dostępne listwy podłogowe w Krakowie lub skontaktuj się z nami – chętnie udzielimy niezbędnych wskazówek podczas zakupów.

Loading...