Listwy ścienne, profile

Nie lubisz obrazów na ścianach, nie cieszą Cię zdjęcia w ramkach, ale też puste ściany nie wyglądają dobrze i chciałbyś je jednak czymś ozdobić? Tu ciekawym rozwiązaniem może być zastosowanie sztukaterii przeznaczonej do dekoracji ścian. Profile ścienne mają bardzo szerokie zastosowanie zależne tylko od naszej wyobraźni i bez problemu dobierzemy je stylem do naszego wnętrza, czy to klasycznego czy nowoczesnego. Ponadto sztukateria daje nam możliwość uzyskania kontrastowych projektów lub zupełnie wtopionych w ścianę ponieważ listwy ścienne możemy pomalować dowolną farbą, również taką, jakiej użyliśmy do pomalowania ściany.

Marka
Styl
Przeznaczenie
Termin realizacji
Materiał

Dzięki profilom ściennym możemy stworzyć eleganckie ramy, obudować wnęki zaprojektowane w ścianach, podkreślić naroże ściany prowadząc odpowiednią listwę pomiędzy podłogą a sufitem,  rozdzielić ścianę montując profil w jej poziomie. To ostatnie rozwiązanie w szczególności może być bardzo subtelnym przejściem kiedy na ścianie zastosowaliśmy różne dekoracje np. część została pokryta tapetą, a pozostała potraktowana farbą.

Profile i listwy ścienne w Krakowie – piękna sztukateria do twoich wnętrz

Sztukateria w postaci listew ściennych jest rzadziej stosowana niż listwy przypodłogowe lub sufitowe, co nie oznacza, że nie ma swoich zwolenników. Jest chętnie stosowana w domach i mieszkaniach inspirowanych stylem hampton, klasycznym, glamour, paryskim, pałacowym i vintage, dopełniając ich nietuzinkowe wyposażenie.

W naszym sklepie znajdziesz najwyższej jakości listwy na ścianę Orac Decor, Mardom Decor i innych producentów, które są wykonane z odpornego na uszkodzenia poliuretanu lub polimerów. To o wiele lepsze rozwiązanie niż produkty styropianowe i drewniane, gdyż są one odporniejsze na uderzenia wynikające z codziennego użytkowania, a także na wilgoć i pleśń. Zapraszamy do przeglądania dostępnych produktów i w razie pytań, do kontaktu z naszą obsługą.

Trwałe i stylowe listwy na ścianę Kraków

Poliuretanowe listwy ścienne w Krakowie zastąpiły przestarzałe już modele gipsowe i styropianowe. To materiał trwały, odporny na uszkodzenia, do tego nie niszczeje i nie żółknie pod wpływem promieniowania UV, zachwycając swoim wyglądem przez lata. W naszej ofercie czekają na ciebie bardzo różnorodne modele – od cienkich, nowoczesnych produktów pozbawionych zdobień, aż po fantazyjne narożniki, które wykorzystuje się do tworzenia oryginalnych sztukaterii inspirowanych stylem barokowym.

W tej kategorii znajdziesz także listwy na ścianę do Krakowa, które zabezpieczą narożniki pomieszczeń, które są szczególnie narażone na uszkodzenia. Część produktów posiada także specjalną wnękę od strony ściany, by nie tylko zachwycać designem, ale praktycznością, pozwalając ukryć przewody. Niektóre listwy mogą być wykorzystane także jako modele przypodłogowe i sufitowe, stając się wielofunkcyjnym produktem dla osób ceniących spójne rozwiązania.

Jak wykorzystać listwy ścienne w Krakowie?

Najprostszym sposobem montażu jest poprowadzenie listew równolegle z sufitem i podłogą, przecinając w ten sposób ścianę, która będzie subtelnie wyróżniała się, stanowiąc tło dla wyjątkowego wyposażenia. Dobrym rozwiązaniem jest zamocowanie ich pionowo, by optycznie podwyższyły pomieszczenie. Listwy na ścianę Creativa by Cezar w Krakowie mogą także tworzyć podstawowe, geometryczne kształty, takie jak duże ramy zamykające romby, prostokąty i trójkąty. W ich wnętrzu umieścisz obraz lub wyjątkowe dekoracje np. z gipsu, które nadadzą wnętrzu wytwornego wyglądu. 

Bardzo ciekawie prezentują się ściany wykorzystujące listwy ścienne Krome Kraków jako rozdzielenie dwóch materiałów wykończeniowych – np. farby i tapety bądź dwóch odmiennych kolorów farb. Takie rozwiązanie jest najlepsze do wnętrz z wysokimi sufitami, gdy chcemy optycznie poszerzyć ściany. Wolisz klasyczne rozwiązania? Przemaluj listwy na ścianę Mardom Decor w Krakowie na ten sam kolor, dzięki czemu ściany będą bardziej trójwymiarowe, nietuzinkowe. We wnętrzach minimalistycznych można stworzyć także kratownicę, a nawet ułożyć sztukaterię pod skosem, wprowadzając więcej dynamizmu.

Loading...